Дряново през погледа на Ваня Сиракова
Обожавам да говоря за Дряново и да го показвам чрез снимки, но в същото време много ме гъделичка любопитството как го виждат другите хора, какво им прави впечатление, от какви гледни точки снимат. Заради това търся възможности да отстъпвам място на желаещите да споделят мнение и/или свои кадри. Така стана с Михаил Петров, така става и сега с Ваня Сиракова.
Вижте: Дряново през обектива на Михаил Петров
Ако искате да сте от следващите със статия тук, пишете ни на имейл destination.dryanovo@abv.bg или на страницата ни във Фейсбук.
Снимките са направени с телефон, не са първо качество, но са отлични за онагледяване на разказа и за показване на гледната точка на Ваня. Ето какво сподели тя:
„В Дряново за първи път дойдох в началото на 90-те години на миналия век (ужас, как прозвуча само). Поводът – моят съпруг е от там. От тогава идваме по няколко пъти всяка година.“
Снимка при паметник „Конницата“. Има много интересна легенда за него, която можете да прочетете ТУК.
„Мои познати и приятели в Мездра ме питат какво представлява Дряново. Отговорът ми – малко градче, с прекрасни хора, с толкова много история. Станал е много красив и цветен. Има много места, които си заслужава да се видят и ние всеки път ги посещаваме – двете църкви, релефната карта на България, уличката със старите къщи, мостът на Колю Фичето. Задължително правим разходка по главната улица, стадиона, градинката пред Общината , новия център.“
Храм „Св. Троица“, построен през 1845-1847 г. Най-старият в град Дряново.
Мост на майстор Колю Фичето над река Дряновска, построен през 1861 г.
Храм „Св. Никола“, също дело на майстор Колю Фичето. В този си вид от 1851 г.
Няколко кадъра от споменатата от Ваня „Стара улица“:
[Best_Wordpress_Gallery id=“46″ gal_title=“Ваня Сиракова 1″]
Семейството – съпругът Данаил от Дряново, децата Денислав и Цветелин:
И останалите снимки от Ваня:
[Best_Wordpress_Gallery id=“47″ gal_title=“Ваня Сиракова 2″]