За поредна година Дряново взе участие в Европейските дни на художествените занаяти. Тяхната цел е да популяризират традиционните занаяти, да обединят усилията на различни институции и сдружения за съхраняване на ценни знания и умения.

През 2021 г. повечето събития се провеждат онлайн. Това се отнася и за Дряново – специално за инициативата Общината заснема два клипа, с които представя иконописецът Гергана Симеонова и Димитър Димитров, който се занимава с дървопластика и дърворезба.
Първото издание на инициативата е през 2006г. по инициатива на Националния институт за художествени занаяти на Франция. В България Дните на художествените занаяти се координират от Регионално сдружение на общините „Централна Стара планина“.


